Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drogówka w Oświęcimiu otrzymała od miasta nowoczesne urządzenia do kontroli stanu trzeźwości kierowców. Zdjęcia

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Alkomaty przekazane przez miasto KPP w Oświęcimiu będą wykorzystywane przez policjantów drogówki
Alkomaty przekazane przez miasto KPP w Oświęcimiu będą wykorzystywane przez policjantów drogówki KPP Oświęcim
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymał od miasta pięć nowoczesnych urządzeń AlcoBlow do kontroli stanu trzeźwości kierowców. Sprzęt został zakupiony z funduszu Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym Miasta Oświęcim.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu

Urządzenia na ręce inspektora Roberta Chowańca, komendanta powiatowego oświęcimskiej policji przekazali wiceprezydent Oświęcimia Krzysztof Kania i Irena Wojtaszczyk z urzędu miasta. W spotkaniu uczestniczyli ponadto podinspektora Paweł Ślęczkowski, I zastępca komendanta oraz mł. asp. Paweł Mrozik z oświęcimskiej drogówki.

Wiceprezydent miasta wyraził nadzieję, że kolejne alkomaty w rękach policjantów przyczynią się do utrzymania bezpieczeństwa w ruchu drogowym na wysokim poziomie poprzez skuteczne eliminowanie drogowych przestępców zagrażających innym uczestnikom ruchu drogowego.

- Pięć dodatkowych urządzeń będzie regularnie wykorzystywanych w codziennej służbie na drogach. Od początku tego roku na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci przeprowadzili już blisko 24,5 tysiąca badań stanu trzeźwości w wyniku czego zatrzymano już stu kierowców i rowerzystów, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu - podkreślił insp. Robert Chowaniec.

To kolejne alkomaty z miasta dla policji w Oświęcimiu

Urząd Miasta Oświęcim od 2019 roku przekazał Policji łącznie 14 takich urządzeń. Podręczne alkomaty z sensorem elektrochemicznym są urządzeniami pozwalającymi na szybką weryfikację stanu trzeźwości kierowców. Sprawdzają obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Służą do wstępnych badań dużej liczby kierującej w stosunkowo krótkim czasie. Sprawdzenie trzeźwości przeprowadza się bezkontaktowo - nie ma konieczności używania ustnika. Wystarczy przez około 5 sekund dmuchać w kierunku czujnika urządzenia z odległości kilku centymetrów - zaznacza Małgorzata Jurecka, oficer prasowy KPP.

Wynik pomiaru wyświetlany jest na diodowym trójkolorowym wskaźniku. Kolor zielony wskazuje na zawartość alkoholu od 0 do 0,04 mg/l, żółty - 0,05-0,09 mg/l, czerwony - zawartość alkoholu przekraczająca 0,1 mg/l.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto