Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat oświęcimski. Ekologiczne maskotki Nakrętuś i Pozyteria, ruszyli do akcji edukacyjno-charytatywnej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Monika Pawłowska
Monika Pawłowska
Młodzi mieszkańcy powiatu oświęcimskiego usłyszeli od Pozyterii i Nakrętusia, że zbiórka nakrętek i baterii, to nie tylko działanie ekologiczne, To również pomoc charytatywna.
Młodzi mieszkańcy powiatu oświęcimskiego usłyszeli od Pozyterii i Nakrętusia, że zbiórka nakrętek i baterii, to nie tylko działanie ekologiczne, To również pomoc charytatywna. Stowarzyszenie Pozytywni
Oświęcimskie stowarzyszenie Pozytywni zakończyło projekt, na który otrzymało dotację z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, na zakup maskotek wizerunkowo-edukacyjnych: nakrętki o imieniu Nakrętuś i zużytej baterii nazwanej Pozyterią. Para spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu oświęcimskiego. Postawiła nie tylko na działania charytatywne, ale też ekologiczne i dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Drugie życie plastikowych nakrętek i zużytych baterii w szczytnym celu

Wolontariusze Pozytywnych razem z maskotkami odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Zaborzu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu, Szkoły Podstawowej w Zasolu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Palczowicach.

- Przeprowadziliśmy pięć spotkań edukacyjno-warsztatowych, w trakcie których przedstawiliśmy filmy „Drugie życie nakrętki” i „Drugie życie baterii”

- informują Pozytywni. - Najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki dowiedziały się, czym jest działalność charytatywna, dlaczego należy segregować odpady oraz że te dwa kierunki można połączyć, zbierając plastikowe nakrętki i zużyte baterie, które następnie trafiają do recyklingu i przynoszą wymierne efekty - dodają.

Młodzi mieszkańcy powiatu oświęcimskiego usłyszeli, że zbiórka nakrętek i baterii, to nie tylko działanie ekologiczne, bowiem sprzedaż tych odpadów przynosi wymierne efekty finansowe, a uzyskane pieniądze w stu procentach przeznaczamy na leczenie i rehabilitację chorych dzieci, podopiecznych stowarzyszenia Pozytywni.

- Bardzo dziękujemy za te spotkania i mamy nadzieję, że wkrótce odwiedzimy kolejne placówki

- zapewniają Pozytywni.

Fundusze na zakup Pozyterii i Nakrętusia pochodzą z Lokalnego Programu Grantowego Małopolska Lokalnie - Powiat Oświęcimski przy wsparciu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.

FLESZ - Jakie opony wybrać? Zimowe czy całoroczne

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto