Bogusław Kwiecień
Sześć medali zdobyli lekkoatleci Tempa Kęty podczas mistrzostw Małopolski młodzików, w tym sztafeta chłopców 4x100 m MKS Tempo Kęty Facebook
Lekkoatleci Tempa Kęty zdobyli sześć medali w Mistrzostwach Małopolski Młodzików, które rozegrane zostały w Suchej Beskidzkiej. W tej kolekcji były trzy złote, dwa srebrne i brązowy. Jednocześnie odnotowali serię rekordów klubowych i życiowych.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Trzy złote, dwa srebrne i brązowy krążek młodych lekkoatletów z Kęt

W kęckim klubie cieszą się ze startu sztafety męskiej 4x100 m w składzie: Tymoteusz Jasek, Mateusz Piecuch, Mikołaj Korczyk i Kacper Olejarz.

- Chłopaki pobiegli bezbłędnie uzyskując czas 46,56 s. Zwyciężyli i ustanowili nowy rekord klubu w kategorii U16 - podkreślają.

Z dwóch medali, w tym złotego cieszyła się Sara Sałata
Z dwóch medali, w tym złotego cieszyła się Sara Sałata MKS Tempo Kęty Facebook

Nowe rekordy życiowe oraz dwa medale zdobyła Sara Sałata. Pierwszy medal złoty wywalczyła w skoku w dal wynikiem 5,18 m. Drugi srebrny zdobyła w wieloskoku - 11,03 m.

Ze zwycięstwa cieszył się także Mikołaj Korczyk, który w biegu indywidualnym na 300 m przez płotki osiągnął rezultat 42,21 s. To także od dziś nowy rekord klubu (U16).

Sześć medali zdobyli lekkoatleci Tempa Kęty podczas mistrzostw Małopolski młodzików MKS Tempo Kęty Facebook

Kolejne dwa medale do kolekcji zdobyli skoczkowie: Michał Machnik w wieloskoku zdobył srebro (11,10 m) a Mateusz Piecuch w skoku w dal medal brązowy (5,45 m).

Sztafeta chłopców 4x100 m zdobyła mistrzostwo i pobiła rekord klubu
Sztafeta chłopców 4x100 m zdobyła mistrzostwo i pobiła rekord klubu MKS Tempo Kęty Facebook

Wyniki lekkoatletów MKS Tempo Kęty w mistrzostwach w Suchej Beskidzkiej

• - złoty medal 4x100m MU16 – 46,56 s rekord klubu U16 (Piecuch, Jasek, Korczyk, Olejarz)